Tour de Hämeenlinna 2013

 

 

 

 

 

Tour de Hämeenlinna 2013

 

Tourin tilanne Lammin kisan jälkeen Tour Tour Tour  
Nimi aika sarja sija  
         
Toni Vainikka 02:50,0 M8 1  
Aksu Vuorensyrjä 03:41,0 M8 2  
Juho Vantaala 03:52,0 M8 3  
Jussi Toivonen 02:40,0 M10 1  
Väinö Ristimäki 02:46,0 M10 2  
Hannes Kärkkäinen 02:54,0 M10 3  
Valtteri Rantala 03:01,0 M10 4  
Tuomas Leinamo 03:40,0 M10 5  
Samu Hanska 05:49,0 M12 1  
Lauri Vähävihu 05:59,0 M12 2  
Kalle Kokkonen 06:05,0 M12 3  
Matias Lautamäki 06:22,0 M12 4  
Jasper Elo 06:35,0 M12 5  
Joonas Koponen 06:43,0 M12 6  
Oskari Aumo 06:46,0 M12 7  
Samuli Kärkkäinen 06:54,0 M12 8  
Eetu Vuorensyrjä 08:16,0 M12 9  
Jonne Leppäniemi 09:14,0 M14 1  
Juho Salonen 09:52,0 M14 2  
Arttu Jaakkola 10:11,0 M14 3  
Tomi Nykänen 10:36,0 M14 4  
Jaakko Lahti 20:48,0 M16 1  
Viljo Johansson 21:19,0 M16 2  
Tommi Huostila 15:53,0 M18 1  
Ville Kokkonen 18:10,0 M18 2  
Mikko Leppäniemi 25:12,0 M 1  
Matti Eskola 19:39,0 M35 1  
Jouni Vantaala 15:57,0 M45 1  
Antti Virtanen 16:05,0 M45 2  
Rauno Kokkonen 17:02,0 M45 3  
Asko Lautamäki 17:54,0 M45 4  
Tapani Soittila 17:55,0 M45 5  
         
Juliaana Elo 03:49,0 N8 1  
Aada Vainikka 02:42,0 N10 1  
Saana Kuusinen 02:42,0 N10 2  
Sanna Virtanen 02:57,0 N10 3  
Reeta Virtanen 03:05,0 N10 4  
Silja Markoff 03:20,0 N10 5  
Roosa Vantaala 05:48,0 N12 1  
Essi Metsälä 06:05,0 N12 2  
Heta Virtanen 06:13,0 N12 3  
Aino Ristimäki 06:21,0 N12 4  
Sonja Leinamo 06:27,0 N12 5  
Outi Haikama 06:27,0 N12 6  
Maija Mäenpää 07:34,0 N12 7  
Ester Vuorio 08:56,0 N14 1  
Sanni Kuusinen 09:31,0 N14 2  
Jenni Leipijärvi 10:22,0 N14 3  
Hilma Ahonen 11:01,0 N14 4  
Netta Nikkanen 09:31,0 N16 1  
Milka Ahonen 09:57,0 N16 2  
Erika Jänkä 17:51,0 N18 1  
Nea Nikkanen 21:13,0 N18 2  
         
         

 

 

 

  Lammi 24.1.2013 parisprintti       Tour Tour Tour
  Sija Nimi Sarja Matka Loppuaika hyvitys aika sarja
                 
  1 Aksu Vuorensyrjä M/N 8 4*250m 06:16,0 00:20,0 03:41,0 M8
    Juliaana Elo       00:20,0 03:49,0 N8
  2 Juho Vantaala M/N 8 4*250m 06:55,0 00:17,0 03:52,0 M8
    Aapo Kiiliäinen            
  3 Miro Haltia M/N 8 4*250m 07:14,0      
    Elina Mettälä            
  4 Akseli Kärkkäinen M/N 8 4*250m 08:56,0      
    Eelis Kärkkäinen            
                 
  1 Jussi Toivonen M/N 10 4*400m 08:48,0 00:20,0 02:40,0 M10
    Hannes Kärkkäinen       00:20,0 02:54,0 M10
  2 Saana Kuusinen M/N 10 4*400m 08:56,0 00:17,0 02:42,0 N10
    Reeta Virtanen       00:17,0 03:05,0 N10
  3 Valtteri Rantala M/N 10 4*400m 09:17,0 00:14,0 03:01,0 M10
    Väinö Ristimäki       00:14,0 02:46,0 M10
  4 Toni Vainikka M/N 10 4*400m 09:17,0 00:10,0 02:50,0 M8
    Aada Vainikka       00:10,0 02:42,0 N10
  5 Sanna Virtanen M/N 10 4*400m 09:40,0 00:06,0 02:57,0 N10
    Silja Markoff       00:06,0 03:20,0 N10
  6 Sampo Huostila M/N 10 4*400m 10:16,0      
    Miina Kiiliäinen            
  7 Netta Leppänen M/N 10 4*400m 10:18,0      
    Tuomas Leinamo       00:05,0 03:40,0 M10
                 
  1 Heta Virtanen N 12 4*600m 09:36,0 00:20,0 06:13,0 N12
    Roosa Vantaala       00:20,0 05:48,0 N12
  2 Essi Metsälä N 12 4*600m 09:44,0 00:17,0 06:05,0 N12
    Outi Haikama       00:17,0 06:27,0 N12
  3 Aino Ristimäki N 12 4*600m 11:30,0 00:14,0 06:21,0 N12
    Maija Mäenpää       00:14,0 07:34,0 N12
                 
  1 Jukka Vähävihu M 12 4*600m 09:34,0      
    Lauri Vähävihu       00:20,0 05:59,0 M12
  2 Samu Hanska M 12 4*600m 09:54,0 00:17,0 05:49,0 M12
    Kalle Kokkonen       00:17,0 06:05,0 M12
  3 Joonas Koponen M 12 4*600m 10:20,0 00:14,0 06:43,0 M12
    Matias Lautamäki       00:14,0 06:22,0 M12
  4 Oskari Aumo M 12 4*600m 10:22,0 00:10,0 06:46,0 M12
    Sonja Leinamo       00:10,0 06:27,0 N12
  5 Eetu Vuorensyrjä M 12 4*600m 12:27,0 00:06,0 08:16,0 M12
    Jasper Elo       00:06,0 06:35,0 M12
                 
  1 Jonne Leppäniemi M/N 14 4*600m 08:43,0 00:20,0 09:14,0 M14
    Juho Salonen       00:20,0 09:52,0 M14
  2 Ester Vuorio M/N 14 4*600m 08:44,0 00:17,0 08:56,0 N14
    Jenni Leipijärvi       00:17,0 10:22,0 N14
  3 Tomi Nykänen M/N 14 4*600m 10:05,0 00:14,0 10:36,0 M14
    Samuli Kärkkäinen       00:14,0 06:54,0 M12
                 
  1 Sanni Kuusinen M/N 16 4*600m 08:45,0 00:20,0 09:31,0 N14
    Netta Nikkanen       00:20,0 09:31,0 N16
  2 Milka Ahonen M/N 16 4*600m 09:08,0 00:17,0 09:57,0 N16
    Hilma Ahonen       00:17,0 11:01,0 N14
  3 Arttu Jaakkola M/N 16 4*600m 09:11,0 00:14,0 10:11,0 M14
    Jaakko Lahti       00:14,0 20:48,0 M16
  4 Viljo Johansson M/N 16 4*600m 09:14,0 00:10,0 21:19,0 M16
    Piia Riutta            
                 
  1 Simo Eskola M/N 18+ 6*600m 10:24,0      
    Valtteri Veikkola            
  2 Jouni Vantaala M/N 18+ 6*600m 10:35,0 00:20,0 15:57,0 M45
    Tommi Huostila       00:20,0 15:53,0 M18
  3 Samu Sippola M/N 18+ 6*600m 10:54,0      
    Ville Kokkonen       00:17,0 18:10,0 M18
  4 Asko Lautamäki M/N 18+ 6*600m 11:00,0 00:14,0 17:54,0 M45
    Rauno Kokkonen       00:14,0 17:02,0 M45
  5 Mikko Kärkkäinen M/N 18+ 6*600m 11:14,0      
    Matti Eskola       00:10,0 19:39,0 M35
  6 Mikko Leppäniemi M/N 18+ 6*600m 11:15,0 00:06,0 25:12,0 M
    Ilkka Vuorensyrjä            
  7 Tapani Soittila M/N 18+ 6*600m 11:18,0 00:05,0 17:55,0 M45
    Antti Virtanen       00:05,0 16:05,0 M45
  8 Jussi korhonen M/N 18+ 6*600m 11:21,0      
    Ari-Pekka Lassila            
  9 Erika Jänkä M/N 18+ 6*600m 13:01,0 00:04,0 17:51,0 N18
    Nea Nikkanen       00:04,0 21:13,0 N18
                 

 

tulokset: Janakkala 8.1.2013      
Sija Nimi Sarja Matka Loppuaika
         
1 Helmi Mäenpää N6 0,4 km 04:14,0
         
1 Topias Lautamäki M6 0,4 km 03:00,0
  Eino Ristimäki M6 0,4km 03:08,0
         
1 Vieno Ristimäki N8 0,8 km 03:24,0
2 Inari Tuura N8 0,8 km 03:49,0
3 Juliana Elo N8 0,8 km 04:09,0
4 Saara Kiiliäinen N8 0,8 km 04:39,0
5 Hertta Aalto N8 0,8 km 05:26,0
6 Sanni Laitinen N8 0,8 km 06:22,0
7 Kerttu Nurminen N8 0,8 km 06:57,0
         
1 Toni Vainikka M8 0,8 km 03:00,0
2 Aksu Vuorensyrjä M8 0,8 km 04:01,0
3 Miika Mäenpää M8 0,8 km 04:06,0
4 Juho Vantaala M8 0,8 km 04:09,0
         
1 Aada Vainikka N10 0,8 km 02:52,0
2 Saana Kuusinen N10 0,8 km 02:59,0
3 Julia Tuura N10 0,8 km 03:03,0
  Sanna Virtanen N10 0,8 km 03:03,0
5 Reeta Virtanen N10 0,8 km 03:22,0
6 Silja Markoff N10 0,8 km 03:26,0
         
1 Juuso Kuparinen M10 0,8 km 02:55,0
2 Väinö Ristimäki M10 0,8 km 03:00,0
  Jussi Toivonen M10 0,8 km 03:00,0
4 Hannes Kärkkäinen M10 0,8 km 03:14,0
5 Valtteri Rantala M10 0,8 km 03:15,0
6 Jami Kopra M10 0,8 km 03:24,0
7 Esa Lehtonen M10 0,8 km 03:37,0
8 Valtteri Kalanti M10 0,8 km 03:40,0
9 Tuomas Leinamo M10 0,8 km 03:45,0
10 Mikko Tamminen M10 0,8 km 05:30,0
         
1 Roosa Vantaala N12 2,0 km 06:08,0
2 Essi Metsälä N12 2,0 km 06:22,0
3 Heta Virtanen N12 2,0 km 06:33,0
4 Aino Ristimäki N12 2,0 km 06:35,0
5 Sonja Leinamo N12 2,0 km 06:37,0
6 Kaisa Keränen N12 2,0 km 06:38,0
7 Outi Haikama N12 2,0 km 06:44,0
8 Sanni Kuparinen N12 2,0 km 07:09,0
9 Lotta Ketonen N12 2,0 km 07:29,0
10 Maija Mäenpää N12 2,0 km 07:48,0
11 Viivi Kinnunen N12 2,0 km 08:05,0
Sija Nimi Sarja Matka Loppuaika
         
1 Samu Hanska M12 2,0 km 06:06,0
2 Lauri Vähävihu M12 2,0 km 06:19,0
3 Kalle Kokkonen M12 2,0 km 06:22,0
4 Matias Lautamäki M12 2,0 km 06:36,0
5 Taavi Nyström M12 2,0 km 06:40,0
6 Jasper Elo M12 2,0 km 06:41,0
7 Oskari Aumo M12 2,0 km 06:56,0
8 Joonas Koponen M12 2,0 km 06:57,0
9 Samuli Kärkkäinen M12 2,0 km 07:08,0
10 Sulo Aalto M12 2,0 km 07:46,0
11 Eetu Vuorensyrjä M12 2,0 km 08:22,0
12 Paavo Koskinen M12 2,0 km 10:44,0
         
1 Ester Vuorio N14 3,0 km 09:13,0
2 Maija Keränen N14 3,0 km 09:19,0
3 Jenni Keränen N14 3,0 km 09:31,0
4 Sanni Kuusinen N14 3,0 km 09:51,0
5 Jenna Leipijärvi N14 3,0 km 10:39,0
6 Hilma Ahonen N14 3,0 km  11:18,0
7 Reetta Leinamo N14 3,0 km 13:15,0
8 Emilia Tamminen N14 3,0 km 14:43,0
         
1 Roope Nyström M14 3,0 km 09:07,0
2 Jonne Leppäniemi M14 3,0 km 09:34,0
3 Juho Salonen M14 3,0 km 10:12,0
4 Arttu Jaakkola M14 3,0 km 10:25,0
5 Tomi Nykänen M14 3,0 km 10:50,0
6 Teemu Ketonen M14 3,0 km 11:03,0
7 Tuomas Sankari M14 3,0 km 11:18,0
8 Elmo Aalto M14 3,0 km 14:02,0
         
1 Meri Hanska N16 3,0 km 09:16,0
2 Netta Nikkanen N16 3,0 km 09:51,0
3 Milka Ahonen N16 3,0 km 10:14,0
4 Anni Salmenharju N16 3,0 km 10:54,0
5 Petra Ketonen N16 3,0 km 11:09,0
         
1 Juhani Sankari M16 6,0 km 18:24,0
2 Jaakko Lahti M16 6,0 km 21:02,0
3 Viljo Johansson M16 6,0 km 21:29,0
4 Sami Palin M16 6,0 km 22:58,0
         
1 Erika Jänkä N18 6,0 km 17:55,0
2 Nea Nikkanen N18 6,0 km 21:17,0
         
         
         
Sija Nimi Sarja Matka Loppuaika
         
1 Tommi Huostila M18 6,0 km 16:13,0
2 Joni Palin M18 6,0 km 17:49,0
3 Ville Kokkonen M18 6,0 km 18:27,0
4 Sami Salonen M18 6,0 km 21:43,0
         
1 Kaisa Rokkanen N 6,0 km 17:47,0
2 Anu Marttinen N 6,0 km 19:38,0
         
1 Auli Aalto N35 3,0 km 12:23,0
         
1 Sari Ketonen N45 3,0 km 09:34,0
         
1 Riitta Lehtonen N55 3,0 km 13:14,0
         
1 Aino Kilpeläinen N65 3,0 km 16:11,0
         
1 Jani Mikkonen M 9,0 km 24:23,0
2 Miko Leppäniemi M 9,0 km 25:18,0
3 Pekka Rantala M 9,0 km 28:54,0
         
1 Sami Kuisma M35 6,0 km 15:29,0
2 Antti Luukkanen M35 6,0 km 16:33,0
3 Matti Eskola M35 6,0 km 19:49,0
         
1 Antti Virtanen M45 6,0 km 16:10,0
2 Jouni Vantaala M45 6,0 km 16:17,0
3 Rauno Kokkonen M45 6,0 km 17:16,0
4 Tapani Soittila M45 6,0 km 18:00,0
5 Asko Lautamäki M45 6,0 km 18:08,0
6 Arto Kuossari M45 6,0 km 22:11,0
         
1 Jarmo Kopra M55 6,0 km 17:40,0
         
1 Pekka Multanen M65 3,0 km 10:05,0
         
         
         
         
         
         
         
         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konnari-cup / Tour de Hämeenlinna, normaalimatkat (V), Lammi 18.1.2012


M4 250 m

1. Anttila Lenni    4.00
2. Tennilä Venni    4.10
3. Reitti Matias    6.14

N6 250 m

1. Hakala Eveliina    3.44
2. Lehtinen Lilja    6.00

M6 250 m

1. Kiiliäinen Aapo    2.28
2. Vantaala Juho    2.30
3. Ansamaa Juho    2.55
4. Ahonen Antti    4.13
5. Huikkola Atte    5.28
6. Kärkkäinen Eelis    6.21

N8 1 km

1. Niittyviita Rosa    3.50
2. Vuorinen Martta    8.06
3. Lehtinen Heini    8.51

M8 1 km

1. Huostila Sampo    4.20
2. Vainikka Toni    4.44
3. Lassila Aaro    5.37
4. Ahonen Aleksi    6.09
5. Kärkkäinen Akseli    8.39

N10 1,5 km

1. Vainikka Aada    6.04
2. Tennilä Oona    6.45
3. Hakala Sonja    6.48
4. Kuusinen Saana    7.02
5. Kiiliäinen Miina    7.08
6. Virtanen Reeta    7.12
7. Vuorinen Ida    12.10

M10 1,5 km

1. Nyström Taavi    5.22
2. Kokkonen Kalle    5.28
3. Lautamäki Matias    5.29
4. Kuparinen Juuso    6.10
5. Toivonen Jussi    6.31
6. Elo Jasper        6.33
7. Kärkkäinen Hannes    7.00
8. Riihimäki Mikko    10.35

N12 1,5 km

1. Niittyviita Sara    4.42
2. Kuusinen Sanni    4.59
3. Virtanen Heta    5.12
4. Vantaala Roosa    5.16
5. Kuparinen Sanni    5.33
5. Lehtinen Meiju    5.33
7. Haikama Outi    5.44

M12 3 km

1. Jaakkola Arttu    11.23
2. Vähävihu Jukka    12.02
2. Hanska Samu    12.02
4. Vähävihu Lauri    12.14
5. Nykänen Tomi    12.48
6. Riihimäki Matti    14.16
7. Kärkkäinen Samuli    14.40

N14 3 km

1. Hanska Meri    10.50
2. Karhunen Pinja    11.14
3. Nikkanen Netta    12.05
4. Lehtinen Jenna    13.14
5. Lehtonen Maija    14.41

M14 3 km

1. Nyström Roope    10.48
2. Lassila Johannes    11.10

M16 5 km

1. Huostila Tommi    14.41
2. Toivonen Juuso    17.52

M18 5 km

1. Veikkola Valtteri    14.38
2. Kokkonen Ville    15.23
3. Sippola Samu    15.47
4. Kukko Ville    16.46

MYL 5 km

1. Kiskola Atte    13.04
2. Lehtomaa Henri    13.27
3. Hakala Mika    13.46
4. Mikkonen Jani    14.17
5. Eskola Simo    14.44
6. Reitti Mikko    15.35

M40 5 km

1. Virtanen Antti    14.29

M45 5 km

1. Vantaala Jouni    14.59
2. Kokkonen Rauno    15.45

M50 5 km

1. Soittila Tapani    16.26