Tulokset 2018

LOPPUTULOKSET KONNARI-CUP 2018

 

T 41.IIRIS ITÄSALO 
 2.HENNI LEHTONEN 
    
P 41.EEMI RUPONEN 
    
T 61.NELLA LEHTONEN 
 2.OLIVIA RUPONEN 
 3.ELSA LASSILA 
    
P 61.SAMUEL SANTALAHTI 
 2.LENNI LASSILA 
 3.ANTON METSOLA 
 4.ARVO SELINUMMI 
 5.URHO PAPINKIVI 
    
T 81.ASSI ITÄSALO 
    
P 81.PAAVO EEROLA 
 2.MIKAEL SANTALAHTI 
 2.URHO SELINUMMI 
 4.LENNI MERILÄINEN 
    
P 101.AARO METTÄLÄ 
 2.NESTORI PAPINKIVI 
 3.EEMELI LEHTONEN 
 4.JERE HUVILA 
    
T 121.EMMI ITÄSALO 
    
P 121.AATOS ITÄSALO 
 2.EELIS KÄRKKÄINEN 
    
T 141.EINA METTÄLÄ 
    
P 141.SAMPO HUOSTILA 
    
M 351.OLLI ITÄSALO 
 2.TAPANI SOITTILA 
    
    

 

8.2. 2018

vapaa tyyli

 

T 4

    
 1.IIRIS ITÄSALO6.42. 
     
T 6    
 1.ELSA LASSILA6.31. 
     
P 6    
 1.SAMUEL SANTALAHTI5.26. 
 2.LENNI LASSILA6.00. 
 3.URHO PAPINKIVI8.22. 
     
T 8    
 1.ASSI ITÄSALO9.00. 
P 8    
 1.PAAVO EEROLA10.00. 
 2.MIKAEL SANTALAHTI15.16. 
 3.LENNI MERILÄINEN6.10.*jääkenttä
     
P 10    
 1.AARO METTÄLÄ6.33. 
 2.NESTORI PAPINKIVI8.50. 
     
T 12    
 1.EMMI ITÄSALO7.10. 
     
P 12    
 1.AATOS PAPINKIVI6.26. 
 2.EELIS KÄRKKÄINEN7.28. 
     
P 14 5 KM  
 1.SAMPO HUOSTILA16.03. 
M 3 KM  
 1.OLLI ITÄSALO12.04. 
     
     

 

 

 KONNARI-CUP 1.2. 2018

perinteinen tyyli

T 4.250 m    
 1. Henni Lehtonen17.15   
      
P 4.     
 1.Urho Papinkivi4.17.   
 2. Eemi Ruponen11.18.   
      
T 6.500m    
 1.Nella Lehtonen5.13.   
 2.Olivia Ruponen7.02.   
 3. Elsa Lassila7.37.   
      
P 6.     
 1.Anton Metsola5.47.   
 2.Samuel Santalahti6.07.   
 3.Lenni Lassila6.45.   
 4.Arvo Selinummi7.01.   
      
T 8.1,5 km    
 1.Assi Itäsalo11.31.   
      
P 8.     
 1.Paavo Eerola11.35.   
 2.Urho Selinummi14.21   
 3.Lenni Meriläinen11.44.* hiihti jääkentän  
      
P 10.     
 1.Aaro Mettälä9.10.   
 2.Eemeli Lehtonen9.21.   
 3.Nestori Papinkivi11.15.   
 4.Jere Huvila12.40.   
      
P 12.     
 1. Aatos Papinkivi9.10.   
      
P 14.3 km    
 1. Sampo Huostilla12.20.   
      
      

KONNARI-CUP 2018    ESIKISA  18.1. 2018

"tietokonevirheen" vuoksi joissain sarjoissa  epäselvyyksiä, jotka korjataan viikon päästä perinteisen kisassa.

 

s.2014–2015

 

250m( jääkenttä)

  

T4

    
 

1.

Elsa Lassila

4.05.

 
 

2.

Henni Lehtonen

10.22.

 
 

3.

Iiris Itäsalo

11.20.

 

P4

    
 

1.

Urho Papinkivi

5.05.

 
  

Toivo Kankaanmäki

  

s.2012–2013

 

400m(urheilukenttä)

  

T6

1.

Nella Lehtonen

4.11.

 
 

2.

Olivia Ruponen

4.47.

 
     

P6

1.

Samuel Santalahti

4.21.

 
 

2.

Arvo Selinummi

5.12.

 
 

3.

Lenni Lassila

6.01.

 
 

4.

Onni Kankaanmäki

8.15.

 
     

s.2010–2011

 

1 km

  

T8

1.

Assi Itäsalo

5.51.

 
     

P8

1.

Aaro Mettälä

4.17.

*

 

2.

Nestori Papinkivi

5.21.

*

 

3.

Akseli Hinkkala

5.51.

 
 

4.

Paavo Eerola

6.50.

 
 

5.

Urho Selinummi

7.43.

 
 

6.

Mikael Santalahti

8.45.

 
     

s.2008–2009

 

1,5 km

  

T10

1.

Emmi Itäsalo

7.32.

 
     

P10

1.

Aatos Papinkivi

6.28.

 
 

2.

Eemeli Lehtonen

7.42.

 
     

s. 2004–2005

 

3 km

  

T 14

1.

Elina Mettälä

11.08.

 
  

5km

  

P14

1.

Sampo Huostila

16.40.

 
     

M35

1.

Tapani Soittila

16.12.

 
 

2.

Olli Itäsalo

19.19.